Vyhledávání

Kontakt

Vodácký klub Š.Rum

midrag@centrum.cz

Pádloplavební parta ŠRUM

 

Nápis: "Pádloplavební parta ŠRUM" se poprvé objevil na řece Ohři v neděli 23. června 1985. Tento nápad šíleného mozku recesisty Háčka Kalimera se stal osudným pro společnost cca 20 až 35 lidí z Aše a okolí.

Po dobu rozvíjení socialismu jsme jezdili na vodu jako neorganizovaná společnost, lepící přepravu lodí pomocí vlaku a kolejí. Vozební park obsahoval několik "Vertin" a dokonce jednu kanoi z latí.

Díky odbornosti a známé shánlivosti Čecháčků/ Ašáčků se v té době se podařilo vyrobit první šablonu na tisk na trika a v roce 1986 jsme se poprvé objevili v tričkách, kde již byl uveden nápis PARTA Š.RUM, který je naším znakem dodnes. Po převratu a díky nezdolné iniciativě ČSD zbavit se vodáků jsme byli donuceni se těchto "skvělých služeb" vzdát a používat již přepravu pouze po silnici. Začátkem května roku 1996 v Železné Rudě jsme se dohodli, že svojí činnost spojíme s Českou tábornickou unií, která se jevila svým volným přístupem k činnosti jednotlivých klubů (oddílů), že bude vyhovovat našemu volnomyšlenkářství. Přibylo nám dalších pět lodí spíše známé pod obchodním názvem Vydra a Vertex a v tuto dobu jsme zařadili do programu sjíždění jarních řek v Západočeském kraji. V tuto dobu jsme rozšířili naše aktivity i na pořádání "suchozemských" táborů na základně v KOTVINĚ.

A tak jedeme dále dnes již s nastupující mladou generací vodáků a z Aše, tak všichni zdravíme všechny dobré vodáky.

A nakonec jedno velké vodácké ahoj !!!

 

Jsme členy:

 ČESKÁ TÁBORNICKÁ UNIE

 Český svaz kanoistů 

 

Našimi sponzory jsou
MŠMT
Městský úřad Aš
SAMOHÝL AUTO a.s., ZLÍN
 

 

Seznamte se prosím s VODÁKEM:

Statisticky průměrný vodák 1

Odkaz

 

Statisticky průměrný vodák 2

Odkaz